Muhabbet Kuşları Neden Sürekli Ağzını Açıp Kapatır

Muhabbet Kuşları Neden Sürekli Ağzını Açıp Kapatır?

Kuşları sevenler tarafından muhabbet kuşları neden sürekli ağzını açıp kapatır ve kuşum sürekli ağzını açıp kapatıyor diye sorular tarafımıza doğrultuluyordu. Bizde bu sebepten dolayı detaylı olarak anlatmak istedik.

Muhabbet Kuşları Neden Ağzını Açıp Kapatır?

Muhabbet kuşunuz neden sürekli ağzını açıp kapatıyor diye merak ediyor olabilirsiniz. Muhabbet kuşu sahipleri tarafından bu soru internet ortamında çokça aratılıyor. Muhabbet kuşu sürekli ağzını açıp kapatıyorsa bunun birkaç farklı sebebi olabilir. İşte bu sebepler;

  • Susamış olabilirler,
  • Çok uçmuş olabilirler,
  • Hazımsız olabilirler,
  • Uykuları gelmiş olabilir.
Muhabbet Kuşları Neden Ağzını Açıp Kapatır?
Muhabbet Kuşları Neden Sürekli Ağzını Açıp Kapatır? 3

Susamış Olabilirler

Muhabbet kuşları neden ağzını açıp kapatır sorusunu soruyorsanız ilk neden susamış olabilmeleridir. Eğer susuz bir ortamdaysa muhabbet kuşu önüne biraz su koyarak durumu gidermeye çalışın. Eğer hala ağzını açıp kapatıyorsa bir sonraki önerimize göz atın.

Çok Uçmuş Olabilir

Muhabbet kuşları çok uçunca hızlı hızlı kan pompalamaya başlarlar. Bu sebepten ötürü rahatlamaları için ağızlarını açıp kapatabilirler. Bunda korkulacak bir durum yoktur bir süre sonra kendiliğinden geçecektir.

Hazımsız Olabilir

Muhabbet kuşu sürekli ağzını açıp kapatır sorusunun bir diğer cevabı hazımsızlık olabilir. Eğer ki karınları açsa bu durumu yaşayabilirler. Önüne biraz yem koyarak onu izleyin muhtemelen sorun çözülecektir.

Uykuları Gelmiş Olabilir

Muhabbet kuşlarının uykusu geldiyse sürekli ağzını açıp kapatarak esneyebilir. Bu durumda onu sessiz ve karanlık bir ortamda tutmanız yeterlidir. Oda sıcaklığına dikkat edin çok sıcak ve soğuk odalarda rahatsız olurlar ve verimli uyuyamazlar.


Bu içeriğimizde detaylı olarak muhabbet kuşu neden ağzını açıp kapatır sorusunu detaylıca yanıtladık. Sorularınız varsa aşağıdan bizlere sorabilirsiniz. Bu içeriklerimiz ilginizi çekebilir;

4.6/5 - (5 oy kullanıldı.)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir