C Ile Baslayan Hayvan Isimleri

C İle Hayvan İsimleri

Her harfte yaptığımız gibi bu içerikte C ile başlayan hayvan isimlerini ve ilgili hayvanlarla alakalı bilgileri edinebileceksiniz.

A-Z arası tüm hayvan isimleri için; https://hayvanatbahcesi.net/hayvan-isimleri/

C İle Başlayan Hayvan İsimleri

  • Cennet Kuşu
  • Ceylan
  • Cennet Balığı
  • Cuscus
  • Cengel Kedisi
  • Civciv
  • Cırcır

Cennet kuşu: Cennet kuşu, Güney Afrika ve Madagaskar’da yaşayan bir kuş türüdür. Renkli tüyleri ve karmaşık danslarıyla ünlüdür. Cennet kuşları, çiftleşme mevsiminde dişileri etkilemek için dans ederler. Dansları, havada uçmayı, tüylerini açmayı ve hatta yere düşmeyi içerebilir.

Ceylan: Ceylan, Afrika ve Asya’da yaşayan bir geyik türüdür. İnce gövdesi, uzun bacakları ve hızlı koşma yeteneğiyle tanınır. Ceylanlar, avcılardan kaçmak için hızlı koşarlar.

Cennet balığı: Cennet balığı, Güney Amerika’da yaşayan bir balık türüdür. Parlak renkleri ve karmaşık davranışları ile ünlüdür. Cennet balıkları, çiftleşme mevsiminde dişileri etkilemek için renklerini ve davranışlarını gösterirler. Erkek cennet balıkları, dişileri çekmek için parlak renklerini ve tüylerini gösterirler.

Cuscus: Cuscus, Avustralya ve Yeni Gine’de yaşayan bir keseli hayvan türüdür. Ağaçlarda yaşayan gececil bir hayvandır. Cuscuslar, ağaçlarda hareket etmek için uzun kuyruklarını kullanırlar.

Cengel kedisi: Cengel kedisi, Afrika’da yaşayan bir yırtıcı kedi türüdür. Uzun tüyleri ve tilkiye benzeyen yüzü ile tanınır. Cengel kediler, çöllerde ve yarı çöllerde yaşayan yalnız hayvanlardır.

Civciv: Civciv, tavuk, hindi veya kaz gibi kuşların yavrusudur. Yumurtadan çıktıktan sonra henüz uçmayı öğrenememişlerdir. Civcivler, annelerinin kanatları altında korunurlar.

Cırcır: Cırcır, böceklerin bir türüdür. Cırcır böceklerinin bacakları titreştiğinde çıkardıkları sesle tanınır. Cırcır böcekleri, geceleri daha aktiftirler.

B Harfi İle Başlayan Hayvan İsimleri

A Harfi İle Başlayan Hayvan Adları

4.7/5 - (4 oy kullanıldı.)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir