Su Kaplumbagasi Bakimi ve Fiyatlari

Su Kaplumbağası Bakımı ve Fiyatları

Özellikle çocuklar tarafından su kaplumbağası fiyatları çokça merak ediliyor. Bakımının kolay olması ve fazlasıyla sevimli olması sebebiyle çocuklar tarafından ilgi odağı olan su kaplumbağası fiyatları hakkında tüm detaylar bu içeriğimizde.

Su Kaplumbağası Hakkında Bilgiler
Su Kaplumbağası Bakımı ve Fiyatları 4

Su Kaplumbağası Hakkında Bilgiler

Su kaplumbağalarının ömrü ortalama olarak 20 yıldır. Su kaplumbağası fiyatlarını inceleyerek satın almadan önce bunu göz önünde bulundurmanızı isteriz. Ayrıca su kaplumbağalarının yaşamları için onlara akvaryum, ısıtıcı ve bir adet lamba almanız gerekecek. Su kaplumbağası dışında tek seferlik giderleri bunlardır. Bunları da 2023 ekonomisinde ortalama olarak 1500 TL ile 2500 TL rakamlar arasında satın alabilirsiniz.

Su Kaplumbağası Fiyatları
Su Kaplumbağası Bakımı ve Fiyatları 5

Su Kaplumbağası Fiyatları

Su kaplumbağası fiyatları ortalama olarak 750 TL ile 2000 TL arasındadır. Bu fiyat daha önce sahiplenen kişilerce satılan fiyat skalasıdır. Genel itibari ile yaşadığınız şehire ve bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Genelde su kaplumbağası fiyatları petshop satıcılarında 900 TL ile 2500 TL arasındadır.

Su Kaplumbağası Bakımı

Su kaplumbağalarının evde bakımı için temelde ihtiyacınız olan 4 ürün mevcut. Bunlar;

  • akvaryum,
  • ısıtıcı (su ısısı için gerekli),
  • termometre (su ısısını ölçmek için),
  • lamba (güneş ışığı için UV lambası)

ürünleri gereklidir.

Su Kaplumbağası Bakımı

Sürüngenler familyasından Su kaplumbağaları evde bakıldığı zaman suda yaşamalıdır ve suyun sıcaklığı her zaman ortalama 25 – 28 derece aralığında olmalıdır. Ayrıca kaplumbağalarınızı 20 25 dakikalık periyotlarla günde ortalama 1,5 – 2 saat güneşe çıkarmanız gerekmektedir. Bu süre boyunca su kaplumbağanıza iyi bakmalı, istediğinde suya geri koymalı ve yüzeyinin çok kurumamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Su Kaplumbağaları Ne Yer?

Su kaplumbağasına sahipseniz ve ne yer diye merak ediyorsanız cevabı bu kısımda. Su kaplumbağaları; salyangoz, böcek lavrası, su bitkileri (yosun), alg ve meyveleri tüketerek yaşamlarını sağlar.

Su Kaplumbağalarının Suyu Kaç Günde Bir Değiştirilmeli?

Su kaplumbağaları günün büyük çoğunluğunu suda geçirdiği için su çok çabuk kirlenebilmektedir. Bu sebepten dolayı akvaryum suyunu en az 2 – 3 günde bir değiştirerek bakımı sağlamalısınız.

Su Kaplumbağası Sahibini Tanır Mı?

Evet, sizin evde beslediğiniz su kaplumbağası sahibini tanımaktadır.

4.7/5 - (3 oy kullanıldı.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir